Kino „Preporod“ započelo je s prvim projekcijama, u organizaciji Pučkog otvorenog učilišta Dugo Selo.
Za djecu je u nedjelju 5.veljače prikazan domaći, hvaljeni animirani film Cvrčak i mravica dok je one malo starije u mladost vratio popularni Tom Cruise i Top Gun odnosno Pete “Maverick” Mitchell u nastavku ovog mega hita.
Dvorana je bila pristojno popunjena i većina je posjetitelja izrazila veliko zadovoljstvo ponovnim oživljavanjem dugoselskog kina prisjetivši se pritom dana kada se za predstave tražila i karta više, a publika donosila svoje stolce kako bi uživala u sedmoj umjetnosti.
„Naši su građani iskazali želju pa smo krenuli u revitalizaciju dugoselskog kina. Na repertoaru su novi filmovi, nominirani za ovogodišnje Oscare i vrte se u „većim“ kinodvoranama. Ovdje je kino sada nadohvat ruke, izabrani su zanimljivi naslovi i za djecu i za odrasle. Ovaj ciklus prikazivanja ići će do kraja svibnja, onda stiže ljetna stanka“, kazao je ravnatelj POU-a Dugo Selo Nenad Haleuš Mali.
Hoće li ovaj put kino uspjeti, ovisi i o interesu posjetitelja. Tehnički su zadovoljeni svi uvjeti, lokacija je blizu, cijena ulaznice pristupačna. U veljači filmofile očekuje još i Babylon, Avatar- Put vode, Tar, Marginalci, Asterix i Obelix – Srednje kraljevstvo… Izaberite i uživajte nedjeljom u ostvarenjima na velikom platnu u Dvorani „Preporod“.amš



